
Etter det var planen å spille fotball. Men da jeg kom opp til Kongsgård-banen var det bare Kjetil som var der. Han satt i bilen og ventet for å se om det kom noen andre, men det var bare meg som dukket opp av kjentfolk. Det var noen fra KRIK der også, men de kjente vi ikke. Etter å ha pratet litt om løst og fast, og fotball, dro vi begge hjem til verandatjeneste. For min del ble ikke den så lang idag, etter som jeg skulle på kamp. Dog ser jeg et gryende skille på lårene, rett over knærne. Noe som indikerer at brunfargen nærmer seg med stormskritt.


Noe som derimot var gledelig var å se Rosenborg-Brann på TV. Tok en tur oppom søstersen for å få litt god lyd og bedre stemning. Ikledd våre RBK-drakter satt vi og så de siste 30min av kampen, og det var en sann fryd. Marek Sappara hadde allerede scoret to, så seieren var innen rekkevidde. Men da Mika Koppinen, den nybakte barnefaren, fikk lurt ballen inn mellom stengene i siste spillesekund, var det ikke ørens lyd å få i søstersens leilighet. Jublene sto i taket, og folk som gikk forbi på utsiden skjønte sikkert lite og ingen ting. Det er så godt å se at Rosenborg er på riktig vei igjen. Det var rett og slett en storkamp! Bråten spilte bra, Sappara imponerte, og Litj-Per spilte som bare han kan den lille tiden han var på banen. Dette blir en fin sesong :D
1 kommentar:
oh yea va konge kamp!!!!! stakkar øra til mamma, hadde hun på telefonen da sappara scora mål nr 2 hehe... 3-0 mot brann gjør alti godt az!!!!
Legg inn en kommentar